Přemek na cestách

Čechomor v Aucklandu

26. březen 2011, 21:01, kategorie:

Pro Čechy v Aucklandu velká událost. Zahraje tu Čechomor!

Kapela měla několik koncertů v Austrálii a po zemětřesení v Christchurchi přidala i dva koncerty na Zélandu. Vydělané peníze z koncertů věnovala na pomoc lidem v Christchurchi.

Nejdřív jsem moc nevěřil, že v Aucklandu zahrají, na jejich stránkách bylo dlouho napsáno jenom datum 24.3., ale místo i čas koncertu chyběl.

Nakonec se ale přece jen začaly objevovat bližší informace. Koncert bude v Polském domě, pár kroků od vlakové zastávky Morningside.

Sehnal jsem lístek (díky Tomáši Frimlovi) a mohl vyrazit. Blbý bylo, že jsem měl zrovna chřipku a nebylo mi dvakrát nejlíp, ale přece si to nenechám ujít, když je to jednu stanici vlakem.

Lidí přišlo hodně, odhadoval bych tak 100 - 150. Sál nebyl celý zaplněn, ale ani nevypadal poloprázdně a dalo se tam dýchat. Prostě tak akorát. Pro navození české atmosféry se podával Budvar a Plzeň a grilovaly se klobásy.

Tolik úvodem.

Hlavní, co chci napsat, že koncert to byl parádní. Nikdy jsem Čechomor moc neposlouchal, myslím, že tenhle typ hudby je jeden z těch, u kterých je rozdíl mezi studiovou a živou hudbou obzvlášť znát.

Karel Holas, František Černý, Radek Pobořil

Čechomor - Karel Holas, František Černý, Radek Pobořil

Radek Pobořil - Čechomor
Radek Pobořil - Čechomor
Radek Pobořil - Čechomor

Válet na harmoniku jako Radek Pobořil, to se málokdy vidí.

Další fotky najdete na facebooku (album je veřejné, takže je můžete prohlížet, i pokud se nekamarádíme).

Byl jsem nadšený tím, jaký nářez dokážou tři pánové (kteří už taky nejsou z nejmladších) vyprodukovat jen s kytarou, harmonikou a houslemi. Nedivím se, že nadšení byli i lidé, kteří jim nerozuměli ani slovo. Stejně jsou texty Čechomoru - přiznejme si to - tak nějak o ničem. Příběh většiny písniček se točí okolo toho, že

  • někdo umřel
  • nebo teprve umře
  • popřípadě někdo někoho zabil

Písnička se tedy většinou dá cizinci vysvětlit jednou větou.

Bylo fajn, že jsem na koncertě potkal pár lidí, které jsem dosud znal jen z Facebooku. Když jsem na Zéland přijel, říkal jsem si, že se s Čechy nebudu moc bavit, protože bych zlenivěl a nevylepšoval angličtinu. Teď po 5 měsících na NZ je ale vždycky fajn potkat lidi, kteří mluví česky :-)

Takže díky.

Přemek Žák

Komentovat už je možné jen přes Facebook. To víte, doba pokročila.

Líbí se vám tu?

Přihlašte si RSS kanál a nic vám neuteče:

Reklama

Pohodové zájezdy do hor s CK Alpina